Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių75
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė805222

Naujienos

PRASIDĖJO SEMINARŲ CIKLAS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS

Šiandien, rugsėjo 26 d., tęsiant 2013-iesiems Europos piliečių metams paminėti skirtus renginius, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigoje vyko seminaras „Teisė į nuosavybę – Nacionalinės žemės tarnybos funkcijos“. Tai pirmasis Seimo kontrolierių įstaigos valstybės tarnautojams parengto seminarų ciklo „Piliečių teisės ir viešojo administravimo subjektų pareigos“ seminaras. Jo tikslas – ką reikia padaryti, kad  piliečių skundų dėl Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnų veiksmų (neveikimo) nebūtų ar būtų mažiau.

„Siekiame priminti valstybės tarnautojams apie žmogaus teises, Europos sąjungos piliečių teises, Konstitucijoje įtvirtintą pareigą tinkamai tarnauti kiekvienam žmogui, taip pat supažindinti pareigūnus su įstaigoje gaunamais gyventojų skundais dėl labiausiai pažeidžiamų žmogaus teisių ir laisvių bei Seimo kontrolierių pateiktomis ir įgyvendintomis rekomendacijomis“ – atidarydamas seminarą kalbėjo Žmogaus teisių biuro vadovas Arminas Lydeka.

Seminaro pirmąjį pranešimą „Konstitucinė piliečių teisė į nuosavybę ir jos užtikrinimo mechanizmai“ skaitė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas. Savo pranešime įstaigos vadovas nurodė pagrindinius piliečių nuosavybės teisių užtikrinimo mechanizmus, Seimo kontrolierių vaidmenį ginant piliečių teisę į nuosavybę ir iškėlė egzistuojančias problemas šioje srityje.

Atsižvelgiant į tai, jog kiekvieno žmogaus bendravimas su valdžios įstaiga prasideda nuo kreipimosi į ją, kiekviena valdžios įstaiga turi žinoti, kas tai yra geras, tinkamas viešasis administravimas. Apie tai seminare savo pranešime  aptarė Seimo kontrolierių įstaigos atstovas, Žmogaus teisių biuro vyriausiasis specialistas, Juras Taminskas. Seimo kontrolieriaus vyriausiasis patarėjas Martynas Vasiliauskas savo pranešime pristatė aktualiausias problemas, nurodytas piliečių skunduose dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos funkcijų. Buvo paminėta, kad daugiausiai piliečių skundų gaunama šiose srityse: žemės sklypų kadastrinių matavimų kontrolė, žemės naudojimo valstybinė kontrolė, neinformavimas raštu laikinų valstybinės žemės ūkio paskirties naudotojų apie pradedamus rengti žemės reformos žemėtvarkos projektus dėl jų galimybės teikti prašymus žemės nuomai, prašymų, skundų nagrinėjimo terminų nesilaikymas ir kt.

Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Vitas Lopinys seminaro dalyviams paaiškino, su kokiais iššūkiais susiduria tarnyba, nagrinėdama piliečių kreipimusis, bei kokios yra realios galimybės. Seminaro paskutinįjį pranešimą skaitęs Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Audrius Petkevičius aptarė teisės į nuosavybę gynimo teisinio reguliavimo teorinius ir praktinius aspektus. Po visų pasisakymų vyko diskusijos, kurių metu buvo ieškoma priimtinų problemų sprendimo būdų bei kartu siekiama, jog ateityje piliečių skundų dėl pažeistų teisių nebūtų ar būtų mažiau. 

Seminare be Nacionalinės žemės tarnybos ir Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojų, taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Seimo kanceliarijos bei Registrų centro atstovai.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį