Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių8
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė835260

Naujienos

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys lankysis Panevėžio miesto savivaldybėje

Vilnius, rugpjūčio 27 d. Naujai paskirtas savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti Seimo kontrolierius Raimondas Šukys tęsia vizitus po šalies savivaldybes. Šį trečiadienį, rugpjūčio 28 d., 10:00 val., Seimo kontrolierius lankysis Panevėžio miesto savivaldybėje, kur susitiks su  miesto meru Vitalijumi Satkevičiumi, tarybos nariais, administracijos direktore Kristina Vareikiene, padalinių vadovais ir kitais savivaldybės bei kitų valstybinių institucijų pareigūnais. Susitikime ketinama aptarti Seimo kontrolierių įstaigos veiklos tikslus, nagrinėjamus skundus dėl galimai pažeistų žmogaus teisių į gerą viešąjį administravimą bei problemas, susijusias su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos ir savivaldybės įstaigų pareigūnų veikla. Bus aiškinamasi ir dėl konkrečių, susijusių su teritorijų planavimu Panevėžio mieste, Seimo kontrolieriaus šiuo metu tiriamų skundų. Susitikimuose dalyvaus ir Pareiškėjai ar jų atstovai.

  „Analizuojant Seimo kontrolierių įstaigoje gaunamų skundų statistiką, akivaizdu, kad Panevėžio miesto savivaldybė pagal ištirtų skundų pagrįstumą nėra išskirtinė. Tačiau pastebėtas skundų skaičiaus ir priimamų sprendimų skaičiaus augimas. Betarpiški susitikimai su pareigūnais leidžia iš esmės pagerinti savivaldybių teikiamų viešojo administravimo paslaugų kokybę, žmonės gauna daugiau ir išsamesnės informacijos apie Seimo kontrolierių veiklą, įgaliojimus ir apie galimybę kreiptis į Seimo kontrolierių“, – sako Seimo kontrolierius Raimondas Šukys.

Seimo kontrolierių įstaigoje pernai iš viso buvo gauti 2 697 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimai, iš jų 1 805 buvo nauji skundai: 542 skundai susiję su savivaldos klausimais ir 1 263 susiję su valstybės įstaigų reguliuojamais klausimais.

Šiemet iki rugpjūčio 20 d. Seimo kontrolierius gavo 16 skundų dėl galimo Panevėžio miesto savivaldybės ar įstaigų pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo, o pernai per visus metus buvo gauta 18 skundų dėl galimai pažeistų gyventojų teisių į gerą viešąjį administravimą.  

2012 m. dėl Panevėžio miesto savivaldybės pareigūnų veiksmų ar neveikimo gaunamų skundų pagrįstumas buvo 18 proc. Jis buvo mažesnis nei 2011 metais, per kuriuos net 43 proc. gautų skundų buvo pripažinti pagrįstais. Respublikos mastu 2012 m. pagrįstų skundų buvo 41 proc. nuo visų Seimo kontrolierių įstaigoje gautų ir tirtų skundų.

Seimo kontrolierių veiklos tikslas – ginti žmogaus teises į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūrėti ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį