Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių68
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė755213

Naujienos

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) vyko antrasis seminaras iš ciklo „Piliečių teisės ir viešojo administravimo subjektų pareigos“

Seimo kontrolierių įstaigoje vyko seminaras „Savivaldos vaidmuo užtikrinant piliečių teisę į tinkamą viešąjį administravimą“ iš seminarų valstybės tarnautojams ciklo „Piliečių teisės ir viešojo administravimo subjektų pareigos“. Šiame seminare buvo aptariami probleminiai klausimai, kylantys įgyvendinant asmenų teisę į tinkamą viešąjį administravimą bei pristatomos aktualiausios problemos, nurodytos asmenų skunduose dėl savivaldybių veiklos, taip pat buvo diskutuojama, su kokiais iššūkiais susiduria savivaldybės, nagrinėdamos asmenų kreipimusis.

Seminarą pradėjo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas, Seimo kontrolierius dr. Augustinas Normantas skaitydamas pranešimą „Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių vaidmuo ginant pažeistas piliečių teises dėl netinkamų savivaldybių institucijų ir įstaigų atliekamų veiksmų jų atžvilgiu“. Savo pranešime įstaigos vadovas pristatė ombudsmenų vaidmenį ir tradicijas, kalbėjo apie Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintos valdžios įstaigų pareigos tarnauti žmonėms ir viešojo administravimo sampratą.

 

 

Atsižvelgiant į tai, jog kiekvieno žmogaus bendravimas su valdžios įstaiga prasideda nuo kreipimosi į ją, kiekviena valdžios įstaiga turi žinoti, kas tai yra geras, tinkamas viešasis administravimas. Apie tai seminare savo pranešime kalbėjo Seimo kontrolierių įstaigos atstovas, Žmogaus teisių biuro vyriausiasis specialistas Juras Taminskas, aptardamas kiekvieną kreipimosi nagrinėjimo etapą ir pareigūnų daromas klaidas.

 Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, tiriantis savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklą, savo pranešime „Piliečių skundai dėl savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklos“ pristatė, kiek gaunama piliečių skundų pagal atskiras savivaldybes, kokios problemos juose keliamos dažniausiai, kokie buvo atliktų skundų tyrimų rezultatai. Buvo paminėta, kad daugiausiai piliečių skundų gaunama dėl šių teisių pažeidimų: teisės į gerą viešąjį administravimą, teisės į saugią ir ekologišką aplinką ir teisės į būstą. Nemažai skundų pavyko išspręsti gera valia tarpininkaujant Seimo kontrolieriui. Tačiau visgi tenka pripažinti, jog kas antras skundas būna pagrįstas ir tokių skundų daugėja. Daugiausiai pagrįstais pripažintų skundų yra dėl asmenų kreipimųsi savivaldybėse nagrinėjimo.

 Seminare taip pat buvo skaityti šie pranešimai: „Administracinės naštos mažinimas savivaldybėse: problemos ir perspektyvos“ (Vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius), „Asmenų prašymų ir skundų teisinio reglamentavimo problemos savivaldybėse“ (Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas, Vilniaus m. savivaldybės E. miesto departamento Interesantų aptarnavimo skyriaus Žemės ūkio poskyrio vedėjas Simas Brusokas), „Geresnis viešasis administravimas kaip atsakas ekonominiam sunkmečiui“ (Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas).

 Renginyje dalyvavo savivaldybių, Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų, Valstybės tarnybos departamento atstovai. Po pranešimų vyko diskusijos, kurių metu buvo ieškoma priimtinų seminare pristatytų problemų sprendimo būdų bei tariamasi, kaip tobulinti valstybės viešojo administravimo sistemą, siekiant, jog ateityje piliečių skundų dėl jų pažeistų teisių nebūtų ar būtų mažiau.

 

 

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį