Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių60
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė821598

Naujienos

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pradėjo tyrimą savo iniciatyva dėl galimo asmens teisių ir laisvių pažeidimo, sulaikant jį ilgiau kaip 48 valandoms be teismo sprendimo

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pradėjo tyrimą savo iniciatyva pagal dienraščio „Lietuvos rytas“ 2013-10-22 publikacijoje „Policijos išradimas – kelionė po areštines“ paskelbtą informaciją. Publikacijoje nurodoma, kad galvijų vagyste įtariamas asmuo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnų buvo sulaikytas dviem paroms. Po to šis asmuo iš karto vėl buvo sulaikytas Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų ir laikytas areštinėje dvi paras. Praėjus šiam laikui, jis iš karto buvo sulaikytas dviem paroms trečią kartą – Plungės rajono policijos komisariato. Galų gale asmenį dar dviem paroms vėl sulaikė Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai. Policijos komisariatų areštinėse asmuo praleido ištisas aštuonias paras.

 

„Asmens laikinas sulaikymas yra kraštutinė priemonė, kuri gali būti taikoma tik išimtinais atvejais ir tik esant visoms įstatyme nustatytoms sąlygoms. Tai, kad asmuo net keletą kartų buvo sulaikomas policijos komisariatų patalpose, rodo galimą pareigūnų piktnaudžiavimą ir kelia abejonių, ar visais atvejais buvo būtina taikyti sulaikymą. Būtent tai tyrimo metu ir bus siekiama išsiaiškinti“, - teigė tyrimą pradėjęs Seimo kontrolierius A. Normantas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 20 straipsnyje nustatyta, kad žmogaus laisvė neliečiama. „Niekas negali būti savavališkai sulaikytas arba laikomas suimtas. Niekam neturi būti atimta laisvė kitaip, kaip tokiais pagrindais ir pagal tokias procedūras, kokias yra nustatęs įstatymas. Nusikaltimo vietoje sulaikytas asmuo per 48 valandas turi būti pristatytas į teismą, kur sulaikytajam dalyvaujant sprendžiamas sulaikymo pagrįstumas. Jeigu teismas nepriima nutarimo asmenį suimti, sulaikytasis tuojau pat paleidžiamas“ sakoma Konstitucijoje.

Taipogi paminėtini Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnyje nustatyti imperatyvūs reikalavimai ir sąlygos, kurioms esant asmuo gali būti laikinai sulaikomas. Šiame straipsnyje numatyta, kad laikinasis sulaikymas negali trukti ilgiau, negu tai būtina asmens tapatybei nustatyti ir būtiniems proceso veiksmams atlikti. Maksimalus laikino sulaikymo terminas yra 48 valandos, o jei sulaikytam asmeniui reikia skirti suėmimą, jis ne vėliau kaip per 48 valandas turi būti pristatytas į teismą.

Kristina Brazevič

Seimo kontrolierių įstaigos

Žmogaus teisių biuro patarėja

Tel. 8 706 65129, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Seimo kontrolierių veiklos tikslas

– ginti žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūrėti, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį