Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių77
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė818429

Naujienos

Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnai 6 metus nesiėmė veiksmų dėl savavališkai užimto valstybinės žemės sklypo

2020 m. gegužės 18 d.

Normantas Augustinas

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ištyrė skundą dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pareigūnų veiksmų (neveikimo) sprendžiant nuosavybės teisių atkūrimo į miesto žemę klausimą. 
 
Tyrimo metu nustatyta, kad Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus pareigūnai 2014 metais atliko valstybinės žemės sklypo naudojimo valstybinę kontrolę. Jos metu nustatė, jog valstybinės žemės sklypo dalis į kurią pareiškėja pretenduoja atkurti nuosavybės teises, yra savavališkai užimta ir naudojama nesant teisinio pagrindo.
 
Tačiau pareigūnai, pažeisdami  teisės aktų nuostatas, nesiėmė jų kompetencijai priskirtų veiksmų − nepradėjo administracinio nusižengimo tyrimo, nesurašė protokolo.  
 
Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį ir į tai, kad Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus pareigūnai tik po šešerių metų parengė negatorinio ieškinio projektą dėl įpareigojimo atlaisvinti užimtą valstybinės žemės sklypo dalį. 
 
Seimo kontrolierius konstatavo − Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus pareigūnai šešerius metus nesiėmė aktyvių veiksmų, kad be teisinio pagrindo užimta ir naudojama valstybinės žemės sklypo dalis būtų atlaisvinta.
 
Šešerių metų laikotarpis nuo nustatymo fakto, kad valstybinės žemės sklypas yra savavališkai užimtas ir naudojamas nesant teisinio pagrindo, iki negatorinio ieškinio projekto parengimo yra nepateisinamai ilgas. 
 
Pažymėtina, kad Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyrius kreipėsi į teismą su negatoriniu ieškiniu, prašydamas įpareigoti pažeidėją atlaisvinti savavališkai užimtą ir be teisinio pagrindo naudojamą žemės sklypo dalį. 
 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį