Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių41
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė812220

Naujienos

Po Seimo kontrolierės pateiktų rekomendacijų Vilniaus gatvė Vilniaus mieste bus saugesnė ir pėstiesiems, ir dviratininkams

2020 kovo 2 d.

Milda Vainiute MG 8888

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Milda Vainiutė atliko Vilniaus miesto gyventojo  skundo tyrimą dėl saugaus eismo neužtikrinimo Vilniaus gatvėje. Nerimą kėlė tyrimo metu iš policijos gauta informacija, kad šioje gatvėje nuo 2018-01-01 iki 2019-09-05 įregistruoti 6 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo pėstieji ir dviratininkai.
 
Seimo kontrolierė nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybė nepagrįstai neperdavė pareiškėjo prašymo pagal kompetenciją nagrinėti Savivaldybės Eismo saugumo komisijai (Komisijai) ir konstatavo, kad Susisiekimo dviračiais komandos sukūrimas savivaldybėje nepanaikina Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatytos Komisijos kompetencijos eismo saugumo klausimais.
 
Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė šio tyrimo metu nepateikė paaiškinimų, kokios konkrečios papildomos eismo saugumo priemonės pritaikytos dviračių vairuotojų eismui Vilniaus gatvėje, tuo labiau – bendram dviračių ir pėsčiųjų eismui šioje gatvėje, nepateikė pareiškėjui galutinio atsakymo-informacijos, kokių konkrečių eismo saugumo užtikrinimo Vilniaus gatvėje priemonių buvo imtasi, o jeigu nesiimta – kodėl.
 

Tik po Seimo kontrolierės pateiktų rekomendacijų Vilniaus miesto savivaldybės administracija pareiškėjo iškeltą problemą dėl eismo saugumo užtikrinimo Vilniaus gatvėje nustatyta tvarka ir pagal kompetenciją pateikė svarstyti Komisijai. Klausimas dėl Vilniaus g. (tarp Labdarių ir Gedimino pr.) pėsčiųjų-dviračio tako saugumo buvo svarstytas 2019 m. gruodžio 19 d. vykusiame Komisijos posėdyje.

Po svarstymo Komisija pritarė „dviračių juostų naikinimui Vilniaus gatvėje (tarp Labdarių ir Gedimino pr.) bei pavedė savivaldybės struktūriniams padaliniams „kavinių zonose parengti rekomendacinius pėsčiųjų-dviračių praėjimui reikalingus parametrus“, „organizuoti lauko kavinių ribų nužymėjimą“ ir imtis kitų reikalingų priemonių, kad saugiau jaustųsi ir pėstieji, ir dviratininkai.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį