Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių91
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė818347

Naujienos

Seimo kontrolieriaus tarpininkavimas užkirto kelią biurokratizmui Kauno miesto savivaldybėje

2018 m. lapkričio 4 d.

ZGED8733Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius gavo pareiškėjos skundą (4D-2018/2-1083)dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus neteisėtų veiksmų, vykdant bendrojo naudojimo objektų administravimo funkcijas daugiabučiame name. 

Pareiškėja taip pat nurodė, kad susirūpinimą kelia Kauno miesto Savivaldybės administracijos neveikimas į pateiktą skundą, kuriame nurodoma, kad administratorius vykdo nesąžiningus paslaugų pirkimus, nesuteikia reikiamos informacijos: nesupažindina su paslaugų sąmatomis, pirkimų sutartimis, butų ir kitų patalpų savininkai verčiami pirkti nekokybiškas paslaugas. 

Seimo kontrolierius primena, kad savivaldybė pagal įstatymų nustatytą kompetenciją vykdo gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos valdymo organų, savivaldybės paskirtų administratorių veiklos priežiūrą ir kontrolę. Savivaldybės administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta bei siekiant, kad viešojo administravimo subjektų sprendimai būtų priimami ir įgyvendinami tuo viešojo administravimo sistemos lygiu, kuriuo jie yra efektyviausi, Seimo kontrolierius pažymi, kad būtų tikslinga tarpininkaujant kreiptis į Savivaldybės administracijos direktorių, kurisįvertintų skunde nurodytas aplinkybes ir imtųsi Administratoriaus veiklos priežiūros bei kontrolės priemonių.

Seimo kontrolierius, įvertinęs skunde nurodytos problemos svarbą, kreipėsi į Kauno miesto Savivaldybės administracijos direktorių, prašydamas pagal kompetenciją išnagrinėti skunde keliamas problemas bei pateikti Pareiškėjai motyvuotą atsakymą, išsamiai paaiškinant dėl skunde nurodytų aplinkybių, imtis priemonių užtikrinti tinkamą Administratoriaus veiklos priežiūrą ir kontrolę.

Dėl tarpininkavimo bei suteiktos pagalbos iš pareiškėjos buvo gauta padėka, nurodant, kad buvo padėta gyventojams sprendžiant nesutarimus ir problemas, susijusias su daugiabučio namo administravimu, daugiabučių namų savininkai gavo jiems rūpimą informaciją. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį