Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių93
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių91
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė801499

Naujienos

Sodra neteisėtai piktnaudžiavo sprendžiant skolos, kurios iš tiesų nėra, klausimus

2018 m. spalio 30 d.

Seimo kontrolieriu istaigaĮ Seimo kontrolierių kreiptasi (4D-2018/1-531) dėl Sodros Vilkaviškio skyriaus atsakingų pareigūnų neveikimo sprendžiant skolos Sodrai ir jai mokėtinų mokesčių klausimus. Įdomi detalė ta, kad dėl Seimo kontrolieriaus kreipimosi į Sodrą geranoriškai tarpininkaujant, pareiškėjos skola buvo perskaičiuota bei konstatuota, kad pareiškėja iš viso nebėra skolinga. 

„Sodros darbuotojai man užblokavo kortelę, ir nuslėpė, jog pagal įstatymą galiu atidėti skolą vienam mėnesiui“,− Seimo kontrolieriui guodėsi Pareiškėja, nurodydama, jog Sodros darbuotojai galiausiai iš viso neteisėtais pagrindais atsisakė priimti prašymą dėl skolos atidėjimo. 

Įvertinęs problemos svarbą Seimo kontrolierius kreipėsi į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą prašydamas pagal kompetenciją įvertinti skunde aprašytas aplinkybes ir pateikti motyvuotą atsakymą, išsamiai paaiškinant dėl Sodrai mokėtinų mokesčių, skolos išieškojimo bei atidėjimo tvarkos. Be to, paprašė pagal galimybes spręsti pareiškėjos skolos atidėjimo klausimą ir paaiškinti, kokius dokumentus ir kam pareiškėja turėtų pateikti, kad būtų atidėtas skolos mokėjimas, o jeigu skola negali būti atidėta – paaiškinti priežastis ir nuodyti teisinį pagrindą.

Sodra išnagrinėjo Seimo kontrolieriaus kreipimąsi ir informavo, kad pareiškėja, atlikus skolos perskaičiavimus ir užskaičius permokas, nebėra skolinga Sodrai, o permoka–grąžinta pareiškėjai. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį