Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių97
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių91
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė801503

Naujienos

Molėtų rajono savivaldybės administracijos pareigūnų biurokratiniai veiksmai nepagrįstai vilkino socialinio būsto nuomos laukimo terminą

MAIN 000x0002019 m. spalio 19 d.

Seimo kontrolierius gavo Pareiškėjų skundą (4D-2017/2-1530) dėl Molėtų rajono savivaldybės (Savivaldybė) administracijos pareigūnų neveikimo sprendžiant socialinio būsto nuomos klausimus, abejojama Savivaldybės vykdomos socialinių būstų nuomos veiklos teisėtumu.

Ištyrus aplinkybes, paaiškėjo, kad Savivaldybė, išnuomodama socialinius būstus asmenims, laukiantiems bendrajame sąraše, netinkamai įgyvendina Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo reikalavimus. Savivaldybė, turėdama informaciją, kiek asmenų (šeimų), laukiančių socialinio būsto, atsisako socialinių būstų kaime, galimai nesiėmė papildomų efektyvių priemonių, kad išnaudoti visas galimybes daugiau būstų išnuomoti mieste.

Taip pat pažymėtina, kad šio tyrimo metu Seimo kontrolieriui nepateikė duomenų, kaip įgyvendinamos Savivaldybės audito ataskaitos rekomendacijos, ar Savivaldybėje yra atlikta laukiančiųjų socialinių būstų teisėtų lūkesčių analizė, po kurios atsirastų galimybės efektyviau vykdyti Savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymą ir administravimą. 

Tyrimo metu Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį į tai, kad Savivaldybė privalo paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti teikti vadovaudamasi lygiateisiškumo, socialinio teisingumo, pasirinkimo principais, t. y., teikti paramą būstui išsinuomoti užtikrinant asmenų ir šeimų lygybę, įvertinus jų turimą turtą, gaunamas pajamas ir kitus su asmens ir šeimos socialine padėtimi susijusius veiksnius, remtis teise asmenims ir šeimoms rinktis vieną iš kelių paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti formų. Taip pat Savivaldybė privalo asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus sudaryti pagal prašymo užregistravimo Savivaldybėje datą ir laiką, socialinius būstus nuomoti nustatyta tvarka ir ne tik laikantis eiliškumo, bet ir įvertinus buvimo asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašuose laikotarpį.

Seimo kontrolierius Savivaldybės administracijos direktoriui rekomendavo imtis priemonių, kad nepagrįstai ir neobjektyviai Pareiškėjams neilgėtų socialinio būsto nuomos laukimo terminas, kuris tyrimo metu jau viršija vidutinį socialinio būsto nuomos Molėtų mieste terminą. Savivaldybė, informuodama Seimo kontrolierių apie rekomendacijų nagrinėjimo rezultatus, pranešė, kad su Pareiškėjais sudaryta Savivaldybės socialinio būsto nuomos sutartis. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį