Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių44
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800878

Naujienos

Seimo kontrolierius: Raseinių rajono Savivaldybės administracija nepaisė gero viešojo administravimo principo

2018 m. rugsėjo 23 d.

Raimondas ŠukysSeimo kontrolierius Raimondas Šukys išnagrinėjęs skundą (4D-2018/2-711) dėl Raseinių rajono savivaldybės administracijos atsakingų pareigūnų biurokratinių veiksmų nepateikiant atsakymo į raštu pateiktą klausimą dėl tarnybinės atsakomybės taikymo pripažino, kad savivaldybė nepaisė gero viešojo administravimo principo.

Skunde Pareiškėjas nurodo, kad elektroniniu paštu teiravosi dėl tarnybinės atsakomybės taikymo (netaikymo) galimybių pareigūnui, tačiau savivaldybės specialistė pateikdama atsakymą el. paštu į klausimą dėl tarnybinės atsakomybės taikymo (netaikymo) atsakymo nepateikė. 

Seimo kontrolierius pažymi, kad pareiškėjas turi teisę iš savivaldybės gauti visą informaciją, susijusią su jos veikla, be kita ko, ir informaciją apie galimo tarnybinio nusižengimo tyrimo rezultatus ir priimtus sprendimus, tačiau neturi teisinio suinteresuotumo dėl tarnybinės atsakomybės (ne) taikymo atsakingiems darbuotojams, nes savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas taikyti arba netaikyti tarnybinę atsakomybęnepakeistų pareiškėjo teisių ir pareigų apimties.

Seimo kontrolierius atsižvelgdamas į tai, kad nėra žinoma oficiali Savivaldybės pozicija, nes buvo susirašinėjama tik su savivaldybės specialiste bei siekdamas, kad viešojo administravimo subjektų sprendimai būtų priimami ir įgyvendinami tuo viešojo administravimo sistemos lygiu, kuriuo jie yra efektyviausi, tarpininkaudamas kreipėsi į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorių prašydamas įvertinti skunde nurodytas aplinkybes ir pateikti dėl jų paaiškinimus. 

Raseinių rajono savivaldybės atsakyme Seimo kontrolieriui nurodoma, kad buvo įvertintas atsakingo valstybės tarnautojo funkcijų valdymas bei paskirta tarnybinė nuobauda – pastaba. Taip pat nurodoma, kad atsakingas valstybės tarnautojas yra įpareigotas pateikti atsakymą į nepateiktą pareiškėjo kreipimąsi. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį