Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių83
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė818243

Naujienos

Seimo kontrolierius pripažino, kad Sveikatos apsaugos ministerija nesivadovavo atvirumo ir skaidrumo principais

 

A. NormantasAtlikęs tyrimą (Nr. 4D-2018/1-245) dėl Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnų veiksmų neužtikrinant visuomeninių organizacijų dalyvavimo teisėkūros procese, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas konstatavo, kad Teisėkūros pagrindų įstatyme įtvirtinti atvirumo ir skaidrumo principai yra įgyvendinami tik tada, kai visai visuomenei ir interesų grupėms yra sudaromos sąlygos teikti pasiūlymus dėl teisinio reguliavimo visose teisėkūros stadijose. 

Seimo kotnrolieriaus nuomone, šiuo tikslu įstatymų leidėjas ir priėmė Teisėkūros pagrindų įstatymą, siekdamas, jog būtų sudarytos sąlygos perkelti teisėkūros procedūras į viešąją erdvę. Būtent teisėkūros proceso vykdymas per teisės aktų informacinę sistemą (TAIS), kurios sukūrimo tikslas– sudaryti teisėkūros kokybiškumo, nuoseklumo, atvirumo ir skaidrumo sąlygas, užtikrina teisėkūros viešumą ir leidžia visuomenei aktyviau dalyvauti teisėkūroje, teikiant pasiūlymus ar pastabas dėl rengiamų teisės aktų projektų.

Seimo kontrolierius pažymoje konstatavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos pasirinkta darbo grupės forma kaip teisėkūros priemonė tyrimo atveju buvo nepakankama ir nebuvo imtasi visų reikalingų organizacinių priemonių užtikrinti suinteresuotų visuomeninių organizacijų aktyvų dalyvavimą bei sudaryti galimybes tinkamai išsakyti savo visus pastebėjimus bei pasiūlymus dėl bazinių kainų ir mokėjimo tvarkos aprašo ir transplantacijos programos pakeitimų. Seimo kontrolierius taip pat pabrėžė, jog Sveikatos apsaugos ministerija, pasirinkusi teisės aktų projektų derinimą Darbo grupės posėdžių metu neužtikrino teisėkūros atvirumo principo įgyvendinimo, nes nevykdydama teisės aktų projektų derinimo proceso per TAISir viešai neskelbdama bazinių kainų ir mokėjimo tvarkos aprašo bei transplantacijos programos projektų, apribojo subjektų teisę dalyvauti teisėkūros procese. 

Atsižvelgiant į tyrimo metu atskleistas aplinkybes Sveikatos apsaugos ministerijai rekomenduota imtis priemonių užtikrinant, kad ateityje tarnautojai, rengiantys teisės aktų projektus, laikytųsi Teisėkūros pagrindų įstatyme įtvirtintų teisėkūros atvirumo ir skaidrumo principų bei paisytų teisės aktuose nustatytų reikalavimų dėl TAIS naudojimo teisėkūrai.

        

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį