Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių77
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė805224

Naujienos

Seimo kontrolieriui rekomendavus rengiami Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai

2018 m. birželio 1 d.

Augustinas NormantasAtlikęs tyrimą dėl Mokestinių ginčų komisijos pareigūnų veiksmų Seimo kontrolierius Augustinas Normantas nusprendė, kad komisija buvo nepagrįstai varžoma mokesčių mokėtojos teisė gauti informaciją, pažymėjęs, kad vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymu, mokesčių mokėtojas turi teisę susipažinti su byloje esančia medžiaga.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ne visi mokesčių mokėtojai turi galimybes atvykti susipažinti su bylos medžiaga iki jos nagrinėjimo Komisijoje tiek dėl atstumo iki Komisijos buveinės vietos, tiek dėl sveikatos būklės ar kitų svarbių priežasčių, taigi, tam tikrais atvejais ne visi mokesčių mokėtojai turi vienodas galimybes pasiruošti ginti savo interesus, nagrinėjant mokestinį ginčą Komisijoje.

„Nuvykti tokį atstumą, kad galėčiau susipažinti su byla neturiu galimybės dėl širdies ligos komplikacijų, šios aplinkybės nurodytos Komisijai, bet ši nekreipia dėmesio į mano žodinius ir rašytinius prašymus pateikti bylos medžiagos kopiją“,− nusivylimą Seimo kontrolieriui išreiškė sveikatos problemų turinti mokesčių mokėtoja.

Seimo kontrolierius Vyriausybei rekomendavo „pateikti motyvuotą nuomonę dėl tikslingumo tobulinti Mokesčių administravimo įstatymą, nustatant, kad, esant pagrįstų duomenų, jog tam tikros aplinkybės mokesčių mokėtojui neleidžia atvykti į Komisiją susipažinti su ginčo nagrinėjimo bylos medžiaga, mokesčių mokėtojo prašymu Komisija privalo pateikti (išsiųsti) jam mokestinio ginčo bylos dokumentus ar jų dalį“.

Finansų ministerija patikino, kad Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai, įtraukiant nuostatas, įgyvendinančias pirmiau nurodytą Seimo kontrolieriaus rekomendaciją, numatomi artimiausiu metu. A. Normantas primena, kad viešojo administravimo įstaigoms iš Konstitucijos kylančią nuostatą, kad „valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį