Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių85
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė818245

Naujienos

Seimo kontrolieriui rekomendavus Šiaulių tardymo izoliatorius pakeitė vidaus teisės aktų nuostatas

The Seimas Ombudsmnens OfficeLietuvos Respublikos Seimo kontrolierius parengė pažymą (4D-2017/1-1177dėl skundo prieš Šiaulių tardymo izoliatorių, kuriame pareiškėjas nurodė, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai nesudarė jam galimybių aplankyti ligoninėje sunkiai sergančios motinos, o vėliau ir dalyvauti jos laidotuvėse.

Tyrimo metu nustatyta, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus vidaus teisės aktuose nėra įtvirtinta tvarka, pagal kurią prašymai dėl išvykimo už tardymo izoliatoriaus ribųaplankyti sergantį giminaitį ar dalyvauti laidotuvėse būtų nagrinėjami ir po Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracijos darbo valandų. Atsižvelgiant į skundo tyrimo metu nustatytas aplinkybes, būtent tai lėmė, kad pareigūnai delsė priimti sprendimą dėl pareiškėjo prašymo aplankyti sergančią motiną ir nesudarė jam realių galimybių dalyvauti motinos laidotuvėse. 

Seimo kontrolierius darė išvadą, kad pareiškėjo teisės buvo pažeistos ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriui pateikė rekomendaciją pakeisti vidaus teisės aktuose nustatytą teisinį reglamentavimą taip, kad izoliatoriuje esančių asmenų prašymai būtų registruojami nedelsiant ir nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.

 Šiaulių tardymo izoliatorius 2018 m. kovo 29 d. informavo Seimo kontrolierius, kad vidaus teisės aktai pakeisti, nustatant, kad asmenų prašymai, susiję su sunkiai sergančio artimojo lankymu ir dalyvavimu laidotuvėse švenčių dienomis, savaitgaliais ir po administracijos darbo valandų bus nedelsiant registruojami ir nagrinėjami.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį