Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių48
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800882

Naujienos

Seimo kontrolierius ragina nagrinėjant skundus įvertinti visas aplinkybes ir remtis objektyviais duomenimis

 

 MG 3995Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius gavo skundą dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (KD, Kalėjimų departamentas) pareigūnų veiksmų, netinkamai išnagrinėjus jo skundą. 

Skundo tyrimo (4D-2017/1-1536) metu nustatyta, kad KD pareigūnai raštu Pareiškėjui atsakė į visus joskunde pateiktus klausimus, paaiškino su badavimu susijusias aplinkybes, galimybę gauti sveikatos priežiūros paslaugas, galimybę skambinti, eiti pasivaikščioti bei naudotis dušu, be kita ko, nurodė, kad būdamas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje (LAVL) nutraukė badavimą, nes Pareiškėjo maisto vartojimas yra užfiksuotas medicininėje pažymoje bei prašyme leisti pirkti maisto produktus ir būtiniausius reikmenis, taip pat LAVL  Apsaugos ir priežiūros pareigūnų tarnybiniuose pranešimuose.

Skundo tyrimo metu Seimo kontrolieriui įvertinus medicininio pažymėjimo turinį, nustatyta, jog šiame dokumente nėra rašoma, jog Pareiškėjas yra nutraukęs badavimą, įvertinus ir LAVLApsaugos ir priežiūros pareigūnų tarnybinių pranešimų turinį nustatyta, jog tarnybiniame pranešime informacijos apie tai, jog Pareiškėjas yra nutraukęs badavimą, taip pat nėra. 

Skundo tyrimo metu nustatyta, kad KD Pareiškėjui pateiktame atsakyme nors ir atsakyta į pareiškėjo keltus klausimus, tačiau pateikta ir netikslios informacijos, klaidingai interpretuotas dokumentų turinys. Todėl vertintina, kad pareiškėjo nusiskundimai dėl KD rašte pateiktos netikslios informacijos yra pagrįsti.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, darytina išvada, kad Skundasdėl KD pareigūnų veiksmų, atsakyme Pareiškėjui pateikus netikslią informaciją, yra pagrįstas ir tuo pagrindu Seimo kontrolieriusKD direktoriui pateikė rekomendaciją imtis priemonių, kad ateityje pareiškėjų skundai būtų tiriami atidžiai, įvertinant visas skunde nurodytas aplinkybes, o pareiškėjams pateikiami atsakymai būtų pagrįsti objektyviaisduomenimis (faktais), atitiktų kreipimųsi ir tiriamų dokumentų turinį.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį