Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių47
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800881

Naujienos

Seimo kontrolieriui paraginus Prienų rajono savivaldybės pareigūnai ėmėsi veiksmų

R ukysLietuvos Respublikos Seimo kontrolierius ištyręs skundą Nr. 4D-2017/2-276dėl Prienų rajono savivaldybės  pareigūnų veiksmų (neveikimo), sprendžiant žemės mokesčio sumažinimo klausimą, konstatavo, kad Prienų rajono savivaldybės pareigūnai, nagrinėdami Pareiškėjos kreipimąsi, neparengė Prienų rajono savivaldybės tarybos sprendimo projekto dėl žemės mokesčio sumažinimo ir (arba) atsisakymo jį sumažinti, kad Prienų rajono savivaldybės taryboje šis klausimas nebuvo svarstomas, kad sprendimą nesumažinti Pareiškėjai žemės mokesčio priėmė Savivaldybės meras, nors vadovaujantis Žemės mokesčio įstatymo 8 straipsniu,Savivaldybių tarybos turi teisę savo biudžeto sąskaita sumažinti žemės mokestį arba visai nuo jo atleisti, o sprendimų teikti mokesčių lengvatas savivaldybės biudžeto sąskaita priėmimas, vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 18 punktu, yra išimtinė savivaldybės tarybos kompetencija.

Seimo kontrolierius, ištyręs skundą, taip pat konstatavo, kad Prienų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 22 d sprendimu Nr. T3-263 patvirtinto Žemės, valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto ir paveldimo turto mokesčių lengvatų teikimo tvarkos aprašo nuostatuose nėra reglamentuota, kaip yra sprendžiamas klausimas, jeigu asmens prašymas suteikti žemės mokesčio lengvatą savivaldybėje gautas gruodžio mėnesį ir nėra galimybės parengti sprendimo projekto artimiausiam savivaldybės tarybos posėdžiui, o klausimo svarstymą perkėlus į kitų metų artimiausią savivaldybės posėdį, asmuo, vadovaujantis Aprašo 12 punktu, praranda teisę gauti mokestinę lengvatą.

Atsižvelgiant į skundo tyrimo metu nustatytas aplinkybes, Seimo kontrolierius Prienų rajono savivaldybei rekomendavo pakartotinai išnagrinėti Pareiškėjos prašymą ir teisės aktų nustatyta tvarka priimti sprendimą dėl žemės mokesčio lengvatos suteikimo (atsisakymo suteikti) bei apsvarstyti galimybę papildyti Aprašą, reglamentuojant terminą, iki kada (per kiek laiko) asmenys turi teisę pateikti prašymus dėl mokesčių lengvatų suteikimo. 

Prienų rajono savivaldybė, išnagrinėjusi Seimo kontrolieriaus rekomendacijas, informavo, kad Prienų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 8 d. posėdyje buvo svarstytas sprendimo projektas „Dėl žemės mokesčio sumažinimo“ ir priimtas sprendimas, Pareiškėja informuota apie priimto sprendimo apskundimo tvarką. Minėtame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta papildyti Aprašą, reglamentuojant, kad prašymai dėl žemės mokesčio sumažinimo, atleidimo turi būti pateikti iki einamųjų metų lapkričio 15 d. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį