Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių0
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817772

Naujienos

Seimo kontrolierius atliko tyrimą dėl Šiaulių mieste susikaupiančių paviršinių nuotekų tvarkymo problemos

Raimondas ŠukysSeimo kontrolierius atliko tyrimą dėl Šiaulių miesto savivaldybės pareigūnų neveikimo, nesprendžiant Medelyno rajone, Šiaulių mieste susikaupiančių paviršinių nuotekų tvarkymo problemos.  Seimo kontrolieriaus atliekamo tyrimo metu paaiškėjo, kad Savivaldybės taryba 2000 m. gruodžio 28 d. sprendimu buvo pavedusi uždarajai akcinei bendrovei „Šiaulių vandenys“ ne tik eksploatuoti ir prižiūrėti miesto magistralines lietaus kanalizacijos linijas, upelius, griovius, bet ir rūpintis lietaus kanalizacijos sistemos plėtra, tačiau 2015 m. gruodžio 28 d. šis sprendimas su visais pakeitimais ir papildymais buvo panaikintas ir UAB „Šiaulių vandenys“ buvo pavesta tvarkyti tik esamas paviršines nuotekas Savivaldybės teritorijoje. Tuo tarpu UAB „Šiaulių vandenys“ teiktais duomenimis, Medelyno rajone paviršinių (lietaus) nuotekų sistemos nėra.

Savivaldybė, Seimo kontrolieriui pradėjus tyrimą, laikėsi pozicijos, kad paviršinių nuotekų tinklų plėtra nėra paviršinių nuotekų tvarkytojo pareigų objektas. Savivaldybės administracija tyrimo metu pripažino, kad daugelyje Šiaulių miesto gatvių ir rajonų nesant įrengtų lietaus kanalizacijos tinklų, lietaus vanduo nuo gatvių subėga į upelius bei atvirus griovius; paviršinių nuotekų tinklai nebuvo inventorizuojami ir teisiškai įregistruojami, todėl paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūra nebuvo teisiškai perduota paviršinių nuotekų tvarkytojai UAB „Šiaulių vandenys“.

Savivaldybė kėlė klausimą, ar grioviai, esantys prie miesto gatvių, kuriose nėra įrengti paviršinių nuotekų tinklai, laikytini paviršinių nuotekų surinkimo sistemos dalimi. Tačiau tyrimo metu savivaldybė informavo, jog atsižvelgdama į Seimo kontrolieriaus ankstesnio tyrimo (Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius 2016 m. gruodžio 15 d. pažyma Nr. 4D-2015/2-862 „Dėl Lietuvos žemės savininkų sąjungos Šiaulių skyriaus skundo prieš Šiaulių miesto savivaldybės administraciją“) metu pateiktų rekomendacijų pagrindu parengtus institucijų raštus, 2017 metų pabaigoje kartu su UAB „Šiaulių vandenys“ iš naujo peržiūrėjo klausimą, kokius objektus, turi prižiūrėti bendrovė.

Savivaldybė tyrimo metu informavo, kad sprendžiant paviršinių nuotekų Šiaulių mieste tvarkymo problemą, 2017 metais pradėtas įgyvendinti projektas, finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą „Šiaulių miesto paviršinių nuotekų tvarkymo sistemos inventorizavimas, paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstravimas ir plėtra“. Įgyvendinus šį projektą bus inventorizuota ir teisiškai įregistruota apie 180 km paviršinių nuotekų tinklų Savivaldybės (savininko) vardu, kuris tik tada turės galimybę perduoti UAB „Šiaulių vandenys“ juos valdyti nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad informacija, ar pagal specialiojo plano sprendinius paviršinių nuotekų surinkimo problema bus sprendžiama, suinteresuotiems asmenims nebuvo teikta, pažeidžiant atsakingo valdymo principą ir teisę į tinkamą viešąjį administravimą, tačiau Seimo kontrolieriaus pateiktos rekomendacijos pagrindu, šis trūkumas 2017-12-22 buvo pašalintas (2017-11-30 pažyma Nr. 4D-2017/2-262).

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį