Generalinėje GANHRI asamblėjoje aptartos žmogaus teisių problemos ir Seimo kontrolierių įstaigai įteiktas akreditacijos pažymėjimas

2018 m. vasario 24 d.

file 12018 m. vasario 20-23 dienomis vykusioje generalinėje Globalaus nacionalinių žmogaus teisių institucijų aljanso (GANHRI) asamblėjoje Seimo kontrolierių įstaigai įteiktas nacionalinės žmogaus teisių institucijos statusą pažymintis sertifikatas. 

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys ir Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiasis konsultantas Vytautas Valentinavičius Jungtinėse Tautose Ženevoje dalyvavo Europos nacionalinių žmogaus teisių institucijų (ENNHRI) organizuotose darbo grupės dėl nacionalinių žmogaus teisių institucijų akreditavimo mechanizmo tobulinimo susitikimuose bei diskusijose dėl nacionalinių žmogaus teisių institucijų vaidmens skatinant valstybes aktyviau įgyvendinti Neįgaliųjų konvencijos nuostatas.

Susitikime su Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų komiteto vadove Theresia Degener pasaulio nacionalinių žmogaus teisių institucijų atstovai kalbėjosi apie problemas įgyvendinant Neįgaliųjų konvenciją bei priėmė rezoliuciją, atkreipiančią valstybių narių dėmesį į būtinybę įsteigti nepriklausomą Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimo stebėsenos mechanizmą bei raginančią vyriausybes aktyviau įgyvendinti Konvencijos nuostatas.

Skaityti daugiau...

Žmogaus teisių problemos aptartos su generalinio prokuroro pavaduotojais

2018 m. vasario 13 d.

IMG 4231Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys Generalinėje prokuratūroje aptarė aktualiausias žmogaus teisių problemas atliekant ikiteisminius tyrimus. Susitikime kalbėta apie įkalinimo įstaigose atliekamų ikiteisminių tyrimų kontrolės sustiprinimą bei asmenų prašymų nagrinėjimo ydas prokuratūroje.

Seimo kontrolieriai atkreipė Generalinės prokuratūros vadovų dėmesį į tai, kad ikiteisminio tyrimo dokumentai asmenims turėtų būti įteikiami juos siunčiant registruotų paštu, taip išvengiant situacijų, kai asmenys nėra tinkamai informuojami apie ikiteisminio tyrimo metu priimtus sprendimus.

Skaityti daugiau...

Daugėja lietuvių, žinančių, kur kreiptis dėl pažeistų žmogaus teisių. Pasitikėjimas Seimo kontrolierių įstaiga išaugo

2018 m. vasario 7 d.

A. Normantas

Dėl pažeistų žmogaus teisių žmonės linkę kreiptis į teismą, Seimo kontrolierių įstaigą ar policiją bei prokuratūrą. Visuomenė mažiau pasitikti žiniasklaida bei kitomis valstybės žmogaus teisių institucijomis. Tokius rezultatus atskleidė Seimo kontrolierių įstaigos užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Nors pasitikėjimas Lietuvos žmogaus teisių institucijomis yra itin žemas, tačiau pasitikinčių Seimo kontrolierių įstaiga procentas 2017 metais vis tik augo. Šioje įstaigoje pagalbos ieškotų 7,1 proc., kai 2016 m. tokių buvo 6.3 proc., o 2015 metais – 3,4 proc. respondentų. Iš valstybės institucijų žmonės labiausiai pasitiki teismais (13,5 proc.) ir  prokuratūra bei policija (7.0 proc.). Į žiniasklaidą dėl pažeistų savo teisių kreiptųsi tik 6.4 proc. respondentų.

Visuomenės nuomonių ir tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvi gyventojų apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė gyventojų žinotų, kur kreiptis dėl pažeistų savo teisių (57,5 proc.), kai 2016 metais tokių buvo 52,6 proc., o 2014 m. – 54 proc. Vis dėlto, 2012 m. gyventojų, žinančių, kur kreiptis dėl pažeistų savo teisių procentas buvo rekordiškai žemas – vos 27,9 proc.

Gyventojų, kurių teisės pažeistos valstybės ir savivaldybės institucijose šiemet padaugėjo beveik dviem procentais (14 proc.), kai 2016 m. tokių buvo 12,3 proc., o 2015 m – 16 proc., 2014 m. – 18 proc. ir 2013 m. – 20 proc.

Skaityti daugiau...

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį