Seimo kontrolierius ragina Migracijos departamentą prašymus nagrinėti vadovaujantis teisės aktais ir jų nepažeidinėti

2018 m. sausio 14 d. 

A. NormantasIšnagrinėjęs net keletą skundų dėl Migracijos departamento veiksmų nagrinėjant užsieniečių prašymus dėl leidimo gyventi Lietuvoje, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas padarė išvadą, kad nagrinėdamas prašymus Migracijos departamentas nesivadovauja teisės aktuose numatytais prašymų nagrinėjimo terminiais, netinkamai informuoja pareiškėjus apie prašymų nagrinėjimą.

Dar daugiau, Seimo kontrolierius pastebėjo, kad Migracijos departamentas stabdo prašymų nagrinėjimą nesivadovaudamas teisės aktuose numatytais prašymo nagrinėjimo stabdymo pagrindais.

„Jei atliekamas patikrinimas dėl įmonės fiktyvumo, prašymo nagrinėjimas išduoti leidimą laikinai gyventi skubos tvarka nėra stabdomas, o tiesiog yra nagrinėjamas bendrąja tvarka“, – pastebima Seimo kontrolieriaus išvadose.

Seimo kontrolierius tai pat pastebi, kad Migracijos departamentas netinkamai informuoja pareiškėjus apie prašymo nagrinėjimo stabdymo priežastis, nenurodo, kokius papildomus duomenis jie turi pateikti.

Skaityti daugiau...

Įsigaliojo Seimo kontrolierių įstatymo pataisos, įtvirtinančios Nacionalinės žmogaus teisių institucijos statusą

2018 m. sausio 3 d.

The Seimas Ombudsmnens Office2018 metų sausio pirmąją įsigaliojo Seimo kontrolierių įstatymo pataisos, numatančios Seimo kontrolieriams naujas funkcijas, tarp kurių žmogaus teisių sklaida ir stebėsena šalyje, žmogaus teisių padėties Lietuvoje vertinimo pristatymas tarptautinėse organizacijose ir informacijos joms pagal Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse nustatytus įsipareigojimus teikimas.

Naujos įstatymo pataisos numato pareigą valstybės ir savivaldybių institucijoms bendradarbiauti su Seimo kontrolierių įstaiga teikiant informaciją įstaigai apie žmogaus teisių padėtį šalyje, inicijuojant ir atliekant tyrimus dėl esminių žmogaus teisių problemų.

Seimo kontrolierių įstatymu įtvirtinama pareiga Seimo kontrolieriams skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Nacionaline žmogaus teisių institucija, atitinkančia Jungtinių Tautų rezoliucijoje įtvirtintus Paryžiaus principus, Seimo kontrolierių įstaiga buvo akredituota 2017 m. kovo 23-ąją, tačiau šio statuso įtvirtinimui reikėjo įstatymo pataisų.

Akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija yra reikšminga nacionalinės, ir tarptautinės teisės sistemos dalis, kadangi ji prižiūri, kaip valstybė įgyvendina tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje bei dalyvauja Jungtinių Tautų ir atitinkamų regioninių žmogaus teisių organizacijų veikloje dėl kurios neįsteigimo Lietuva Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu sulaukdavo itin daug kritikos.

Skaityti daugiau...

Seimo kontrolierius: „Mokymuose vadovams buvo pažeistos ligonių teisės į garbės ir orumo nežeminančias sąlygas“

2017 m. gruodžio 27 d.


A. NormantasSeimo kontrolierius Augustinas Normantas nustatė, kad Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos vadovo rengtuose mokymuose vadovams buvo pažeistos ligonių teisės į garbės ir orumo nežeminančias sąlygas bei pagarbų sveikatos priežiūros specialistų elgesį ir privataus gyvenimo neliečiamumą.

Atlikęs tyrimą Seimo kontrolierius A. Normantas konstatavo, kad Psichiatrijos klinikos vadovas organizavo mokymus ne sveikatos priežiūros specialistams neturėdamas tam teisinio pagrindo ir pažeisdamas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatas.

Be to, pacientams buvo suteikta klaidinanti informacija, nenurodant tikrosios susitikimų su Lietuvos banko darbuotojais paskirties, ir tokiu būdu darant įtaką pacientų apsisprendimui dėl dalyvavimo susitikimuose su Lietuvos banko darbuotojais.

Skaityti daugiau...

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį