Seimo kontrolierių įstaigoje lankėsi Mykolo Romerio universiteto studentai

2017 m. spalio 18 d.

22491596 1854857108108210 1975399384863640169 nSeimo kontrolierių įstaigoje lankėsi Mykolo Romerio universiteto (MRU) Komunikacijos instituto IV kurso komunikacijos bakalauro programos studentai. Įstaigoje studentai susipažino su Seimo kontrolierių veikla nagrinėjant teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybės institucijų pažeidimus. 

MRU studentus priėmė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas A. Normantas, kuris papasakojo studentams apie Seimo kontrolierių veiklą, kodėl pagrindinių žmogaus teisių apsauga yra vienas svarbiausių įstaigos veiklos tikslų. 

Vyriausiasis konsultantas viešiesiems ryšiams Vytautas Valentinavičius supažindino studentus su saviraiškos laisvės bei teisės gauti informaciją sampratomis, kalbėjo apie galimus žodžio laisvės suvaržymo aspektus bei  svarbiausiais teisės aktais saviraiškos laisvės įgyvendinimo (teisės gauti informaciją) srityje.

Studentai taip pat buvo supažindinti su reikšmingiausiais Europos žmogaus teisių teismo sprendimais saviraiškos laisvės srityje, taip pat su nacionalinių teismų sprendimais ir Seimo kontrolierių reikšmingesnėmis išvadomis teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybės institucijų srityje.

Susitikimo pabaigoje buvo diskutuojama apie žiniasklaidos (savi)reguliacijos ypatumus, kalbama, kodėl būtini ir kokie egzistuoja žurnalsitinės etikos, žurnalistikos profesinės kokybės standartai siekiant užtikrinti saviraiškos laisvę šalyje.