Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenai dalijosi gerąja patirtimi

2017 m. spalio 9 d.

22279405 1851434028450518 5462945526613842911 nSeimo kontrolierius Raimondas Šukys bei Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro patarėja Kristina Brazevič dalyvavo Baltijos-Šiaurės šalių ombudsmenų susitikime Stokholme, kur aptarė Nacionalinės kankinimų prevencijos bei skirtingų mandatų derinimo ombudsmeno darbe klausimus.

Renginyje ombudsmenai ir jų institucijų atstovai dalijosi įžvalgomis ir patirtimi apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti patikrinimų institucijose atlikimo, bendradarbiavimo su žmogaus teisių gynimo ir kitomis institucijomis vykdant kasdienes funkcijas, srityse. Susitikime aptarti ombudsmeno dalyvavimo teisės aktų tobulinimo procese klausimai, didelis dėmesys skirtas visuomenės suvokimo apie žmogaus teises ir laisves didinimui.

Ombudsmenai Švedijoje diskutavo apie ydingo visuomenės požiūrio į tam tikras žmogaus teisių problemas keitimo būdus ir priemones, kovos su neigiamais ombudsmeno darbo atspindžiais žiniasklaidoje priemones.

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys skaitė pranešimą „Įvairių ombudsmeno mandatų derinimas kasdieniame darbe“. Latvijos ombudsmenas pakvietė renginio dalyvius į kitą  Baltijos ir Šiaurės šalių ombudsmenų susitikimą, vyksiantį 2018 m. Rygoje (Latvija).